o projektu

BYTOVÝ DŮM ŠRÁMKOVAuvod.html

Rezidenční bytový dům Šrámkova se rozkládá přibližně 5 minut od centra Teplic v zastavěné části Šanov II. Celá oblast se vyznačuje klidným prostředím s nadstandardním množstvím zeleně. A protože cílem celého projektu je stavět právě na těchto benefitech, naši projektanti zvolili toto místo pro bytový dům, který je zasazen do upravené parkové plochy.


Vy i vaše děti se tak budete moci snadno a bezpečně pohybovat po celé čtvrti, ať už kvůli hrám, sportu, navazování nových přátelství nebo cestě do okolí.

Součástí projektu je také vytvoření nové a podpora stávají infrastruktury.

Sídliště Šanov II nabízí svým obyvatelům také veškerou potřebnou vybavenost. Je zde nákupní středisko a další malé obchody, pošta, restaurace, mateřská a základní škola, dětská hřiště, lékař pro děti i dospělé, lékárna. Z několika zastávek MHD se obyvatelé snadno a rychle dostanou  kamkoliv po městě i okolí.

Součástí projektu je také vytvoření nové a podpora stávají infrastruktury.Bytový dům Šrámkova nabízí nový způsob moderního a vysoce kvalitního bydlení, jaké zatím v Teplicích a okolí nebylo realizováno. Jednotlivé velkometrážní byty doplněné zahrádkou nebo velkou terasou nabízí pohodlí a prostor blízký samostatnému rodinnému domu. Koncepce spojení těchto bytů do jednoho uzavřeného komplexu pouze 13 bytů pak umožňuje využívání některých technických vymožeností společně. To snižuje pořizovací náklady i následný provoz.V čem je rezidenční bytový dům Šrámkova tak jedinečný?


1.Stavba


Jsou zde použity nejmodernějších technologie v oblasti stavitelství. Základem stavby jsou kovové pilíře, sahající místy až do hloubky přes 10m, což zajišťuje maximální pevnost a stabilitu stavby. Výškové rozvržení domu tvoří plynulý přechod od vysokých budov sídliště k nižším v ul. Šrámkova, čímž lichotí svému okolí. Natočení stavby a rozvržení interiérů chrání soukromí bydlících před nechtěnými pohledy z výškových panelových domů v okolí. Rozmístění bytů je rozvrženo tak, aby se lidé co nejméně rušili.


2.Velkometrážní byty s terasami


Bytový komplex se skládá z 8 bytových jednotek o velikosti 2+kk až 4+kk s velkými terasami a 5 mezonetů 4+kk se zahradou. Všechny byty jsou koncipovány jako velkometrážní, s dostatkem úložného prostoru. V základním stavebním provedení je zakalkulováno moderní nadstandardní vybavení. Najdete zde dvě koupelny, šatny, prostorný a slunný obývací pokoj s kuchyňským koutem, velkou předsíň, technickou místnost. Všechny bytové jednotky mají zahradu nebo prostornou terasu. Tu lze díky velké ploše využít např. ke zřízení venkovního jídelního centra nebo třeba ke slunění či dětským hrám.


3.Nízkoenergetický provoz


Dům je navržen tak, aby odpovídal požadavkům na moderní pohodlné bydlení, přitom s nízkými náklady na provoz. Protože největší provozní náklady tvoří stále se zvyšující ceny energií, je dům koncipován jako nízkoenergetický. Použití speciálního zdiva a omítek upravujícím propustnost tepla zajišťuje jeho nízký únik bez nutnosti dalšího zateplování. Maximální prosklení jižní strany objektu má nejen funkci přirozeného zdroje tepla, ale také světla. Byty budou proto velmi slunné a světlé pro příjemné bydlení. 


4.Alternativní zdroje energií


Vytápění bytů budou zajišťovat bivalentní tepelná čerpadla s elektrickou topnou spirálou pro vyrovnání teplotních špiček. Tato zařízení se spolu se solárními panely budou podílet na přípravě teplé vody. Kromě vysokých úspor za energie umožňují tato zařízení majitelům bytů být naprosto nezávislí na topné sezóně a řídit se svými skutečnými potřebami tepla dle aktuálního počasí.


5.Podlahové vytápění


Skutečným komfortem moderního bydlení je umístění podlahového topení do všech místností bytů. Postup tepla z podlahy umožňuje nejen  použití nižších teplot a tím úsporu energie, ale i rychlejší vytopení místnosti z větší plochy. U běžných radiátorů dochází k prvotnímu vytápění prostor kolem oken a u stropů, zatímco u země zůstává vzduch dlouho chladný. Podlahové vytápění přináší větší tepelnou pohodu, kterou jistě nejvíc ocení rodiny s malými dětmi hrajícími si na zemi. Velkou výhodou tohoto druhu vytápění je i možnost využití pro rozmístění nábytku celého prostoru pokoje bez omezení radiátory a nutnosti volného prostoru kolem nich.


6.Dřevohliníková okna s trojskly


Jde o kombinaci dvou materiálů, dřeva a hliníku, která našla unikátní uplatnění při výrobě oken. Z obou materiálů je využito těch nejlepších vlastností. Za všechny jmenujme především bezúdržbovost hliníku a krásu přírodního dřeva. Z interiéru vidíme dřevo – rám okna z dřevěného masivu, který působí přirozeně a každému interiéru přidá na kráse a útulnosti. Vnější část je opatřena hliníkovou vrstvou odolnou vůči povětrnostním podmínkám. Mezi nimi se nachází vysoce izolující termopěna. S dřevěným rámem slepené tři tabule skla ručí za dobrou statiku a vysokou tuhost proti zkroucení. Roviny celobvodových těsnění ručí za vysokou těsnost a vynikající tepelnou izolaci. Tyto vlastnosti se využívají především na nízkoenergetických stavbách s velkým prosklením. Proto byla dřevohliníková okna zvolena i pro stavbu tohoto domu. Obecně jsou dřevohliníková okna považována za okna budoucnosti. Jejich vyšší pořizovací cena se vrátí těm, kdo si je zvolí do svého bytu či domu, v podobě maximální kvality a užitné hodnoty.


7.Vlastní parkoviště


K dnešnímu způsobu života již neodmyslitelně patří doprava automobily. Komfortní bydlení tak musí bezpochyby nabízet i bezproblémové parkování. Areál tohoto bytového domu zahrnuje i parkování na vlastním parkovišti uvnitř oplocené plochy. Ke každému bytu budou patřit 2 parkovací místa. Tak se nemusíte obávat, že po příjezdu ve večerních hodinách již nebudete mít kde zaparkovat. Zároveň je zde pamatováno i na potřeby parkování technických, údržbových a jiných vozů (např. sanitky, požárníků, opravářů apod.), kteří nebudou mít možnost vjet do uzavřeného areálu. Proto před branou bude několik parkovacích míst, vyhrazených pro tato vozidla.


8.Vlastnictví


Celý areál nově postavených bytů bude po dokončení v majetku jednotlivých vlastníků bytů. S moderním bytem si kupujete i poměrnou část společných pozemků a prostor. Odpadají tak dohady o potřebné údržbě nebo dovybavení s externím majitelem. O všem si budou rozhodovat pouze sami majitelé 13 bytů po vzájemné dohodě. Celý areál bude oplocen a hlídán kamerovým systémem. Přístup dovnitř proto budou mít pouze majitelé bytů a jejich blízcí. To nabízí lidem zde bydlícím udržet si prostředí bez znečištění a případné devastace areálu oproti jiným volně přístupným místům, kde se toto bohužel děje.

o projektucharakteristiky.htmlshapeimage_2_link_0
ceníkcenik.htmlcenik.htmlshapeimage_3_link_0
kontaktkontakt.htmlkontakt.htmlshapeimage_4_link_0
vizualizacevizualizace.htmlvizualizace.htmlshapeimage_5_link_0
o náso_nas.htmlo_nas.htmlshapeimage_6_link_0
financovánífinancovani.htmlfinancovani.htmlshapeimage_7_link_0
lokalitalokalita.htmllokalita.htmlshapeimage_8_link_0
podrobné charakteristikycharakteristiky.htmlcharakteristiky.htmlshapeimage_9_link_0
webdesign hricca http://petrhricko.cz
UniWel STAVBYhttp://uniwel.cz